Fotím

Učím se s novým objektivem

Zatím každý můj pokus vybrat si jeden fotografický směr skončil nezdarem. Letos jsem nějaké omezování vzdala a každý týden se ptám sebe samotné, kam chci jet a co tam chci fotit. Aktuálně poslední focení skončilo zase ve městě streetem. Vzala jsem s sebou jen Fujinon 18 mm f2, moji novou „palačinku“ , a X-S10. Velice rychle jsem přepínala závěrku na elektronickou, abych byla úplně potichu, a něco mi říká, že další focení pojedu do Hodonína zase. Tentokrát ale s delšími skly.

Viděla jsem pár zajímavých nápadů na fotku, kde se dala skloubit kompozice města a človíčka, ale jak jsem měla jenom širokoúhlý objektiv, chyběla mi vhodná perspektiva. I když si na street focení stále držím svoji oblíbenou Fuji X100F, zrovna včera jsem na vlastní kůži pocítila, proč a na co mi je a bude tělo s možností měnit skla. Každá ohnisková vzdálenost se chová trochu jinak a každý objektiv dělá trochu jiný druh snímků.

Chvíli mi trvalo, než jsem se s tím objektivem sžila. Přece jenom jsem s ním byla venku poprvé a i když je to starší sklo a je místy nepřesné a lehce pomalé, v kombinaci s X-S10 bylo hezky použitelné a celá sestava je příjemně kompaktní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *