Píšu

Trávíte ráno na internetu?

Bývaly doby, kdy jsem ráno sedla s kufříkem ke stolu a dvacet minut věnovala make-upu. Dnes jsem ráda, když se mi podaří vykutálet z postele na druhé odložení budíku a s líčením to většinou nedopadne. To jsem takhle kdysi sledovala jedno video holek A Cup of Style, kde mluvily o svojí tehdejší ranní rutině. Tehdy jsem zjistila, že je možné zařadit do ranní rutiny surfování na internetu. Jak jsem vzpomínala, tehdy jsem ráno věnovala spíš sobě než soc sítím, ale to se mělo brzo změnit.

Od toho jednoho videa jsem každé pracovní ráno na internetu. Strávím tam pravidelně mezi deseti až patnácti minutami. Co si budem, jsem už starší a pomalejší a celkem pravidelně se mi stává, že mi pak asi pět minutek pokaždé chybí. A od té doby bylo jenom málo rán, kdy jsem si dokázala ten mobil ráno odříct. Dnes jsem strávila jedno takové ráno bez mobilu a všimla jsem si, že se pak dopoledne cítím úplně jinak. Jsem míň náladová, mám víc energie a můj celkový čas na mobilu se za dopoledne vleze pod hodinu.

Taková mobilní rutina mi ráno vyloženě nesvědčí. Ale je to věc, která se mi dokázala pod kůži zažrat tak, že se mnou strávila jistě pět, šest let. Je děsivé, jak špatně se mi toho zbavuje. Teď mám navíc mobil s rychlým nabíjením. Pod hodinu jsem zpátky na 90 procentech baterky; stačilo by napíchnout ho večer a schovat ho do tašky. Budím se budíkem s ručičkami a telefon venku nepotřebuju. A kdyby ten telefon zvonil, určitě ho z té tašky uslyším.

Jedno jediné video a od té doby trávím ráno s mobilem v ruce. Vím o sobě, že jsem ovlivnitelná a ostatně to byl a je hlavní důvod, proč jsem se začala věnovat low buy výzvě a všem těm věcem kolem. Slyšela jsem na reklamy, nakupovala podle internetu a sociálních sítí a stejně jsem se cítila pořád stejně na nic. Je to další zlozvyk, se kterým potřebuju skoncovat a něco mi říká, že to nebude snadné.

2 komentáře u „Trávíte ráno na internetu?“

  1. Čerf říká:

    Většinou využívám cestu vlakem do práce, to je asi půlhodinka. Někdy dám novou fotku s nějakým krátkým textem na facebook nebo na instagram, odpovím na blogové komentáře, letmo mrknu na zprávy. Dřív jsem si do vlaku kupoval noviny, tak to je celkem relevantní náhrada a nemyslím, že by mi bylo lépe, kdybych to vypustil.

  2. Myslím, že si takové podlehnutí vůbec nemusíš vyčítat. Ony jsou ty věci opravdu těžce návykové a na tom, aby takové byly, pracovaly celé týmy behaviorálních psychologů. Takže vést takovou válku opravdu je těžké a jakmile si jednou člověk takový zvyk vytvoří, o to těžší. Proto jsem až do letoška neměla chytrý telefon – některé věci bez něj sice byly komplikovanější (mapy mi třeba dost chyběly), ale některé zase opravdu o hodně jednodušší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *