Fotím

Období ideální na hraní

V poslední době fotím hlavně při procházkách ve městě. I když krajinářskou fotografii pořád obdivuju a podařilo se mi pár snímků, se kterými jsem fakt spokojená, oblíbila jsem si foťáky, které jsou lehoučké a malé a můžu je mít stále u sebe. Dokonce se učím fotit street i hodně širokým sklem – 16 mm na Fuji (24 mm na full frame). Znamená to, že musím fakt hodně blízko, protože takto široké sklo už dost „zmenšuje“ . Je to obrovská výhoda pro lokality, které jsou těsné, není tam místo nebo je tam hodně lidí. Nebo všechno dohromady.

Pokračovat ve čtení →
Fotím

Moje lednové černobílé focení

Inspirace je křehká materie. Čas mě naučil, že focení je o vidění světa kolem a o jeho zachycení. Ne tak, jak by se čekalo od jednoho nebo od druhého fotografa. Tak, jak daný snímek vidím já a jak mě baví zachycovat. Nutně to znamená vybírat motiv a poslední dobou jsem začala vypouštět i barvu. Zkoušela jsem několik nastavení černobílé, až jsem nakonec na Fuji X Weekly našla nastavení inspirované filmem Ilford a zůstala u něj.

Pokračovat ve čtení →
Fotím

Až na to bahno

Jste zvědaví na můj další low buy postup? Zatím jde všechno podle plánu 😀 nicméně jsem si vzpomněla na jednu odběhnutou rubriku tady na webu a určitě nechci, aby se cítila opuštěná 😀 Včera jsem byla na průzkumu u Štěrkoviště mezi Veselí nad Moravou a Bzencem. Už jsem tam jednou fotila, na jedné straně, včera jsem si byla projít další část a ještě mě čeká jedna průzkumná mise, protože jsem neprošla všechno. V lednu zapadá slunce už kolem půl páté a já se většinou po čtvrté hodině už balím, ať se dostanu na osvětlenou cyklostezku ještě relativně po světle.

Pokračovat ve čtení →