Píšu

Second times nine: Na vlnách ledna

Daří se mi budovat finanční polštář a na wishlistu mám asi tři nebo čtyři malé kapesní fotoaparáty, které jsem potkala na Youtube. Začínám si všímat, že hodně těch technologických pohnutek přichází zvenčí. Ne že by mě to, co mám omezovalo. Já to vidím někde u někoho ve videu a začne se mi ponoukat, že si můžu na tu samou práci pořídit to samé. Jinak leden probíhá klidně a slibně. Zhusta bez objednání proklikávám nabídku e-shopů a zatím mi to stačí – fejkuju tak nakupování a zatím to psychologické šidítko stačí.

Abych nekecala: za leden mám na kontě knížku Street photography now (kvůli inspiraci na focení), anatomický polštář z paměťové pěny (kvůli mému chrápání a krční páteři) a šablonu na fotoweb. Už zase bydlí na adrese andreavyor.cz a i když tam mám i rubriku na články a na psaní, zatím tam sypu hlavně hodně fotek. Probíhá pokus budovat si Instagram, ale mám do něj čím dál menší chuť.

Chuť na fotky, to už je jiný příběh. V lednu jsem začala fotit dvakrát týdně. Jednou odpoledne po práci kratší fotoprocházka (cca hodina v klidu) a jednou od tří hodin až do večera podle toho, kam mě to láká a kam mě zanesou nohy. Zatím mi leden se světlem moc nepřeje, ale snažím se pracovat s tím, co mám.

Z toho, co mám spočítáno by se konec výzvy Second times nine (30. červen) měl krýt s naspořením naprosto základního polštáře. Velký cíl na druhou půlku roku je kontrola zraku a nové brýle. Je to už pár let, co mám stávající skla a od té doby jsem nebyla ani na kontrole.

Chci si letos dopřát klid a oraz od těch zmatků, které jsem si prováděla loňský rok a low buy výzvu jsem si prodloužila hlavně kvůli psychickým aspektům svázaným s nakupováním a s neustálými změnami. Nejde mi překročit můj stín a potřebuju si dopřát kompletně jiný druh zkušeností. Zvolila jsem k tomu „trochu“ radikální metodu, ale nic jiného by na mě nezabralo. Opakuju pár konkrétních vzorců a chci se dostat až za ně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *