Píšu

Pět let sem, pět let tam

To se uživatel Chyba systému na Twitteru zeptal, kde jsme se před pěti lety viděli za pět let. Co jsem řešila 8. března 2017? Kde jsem vůbec blogovala? Práce a bydlení je už nějakou dobu jasná, ale co ten zbytek? Pět let zpátky. Vím jistě, že jsem si před cca patnácti lety představovala, že přesně pro tyto účely budu uchovávat dlouhatánskou řadu deníků. Za každý rok jeden, a až budu potřebovat něco takového zjistit, najdu si příslušný svazek a jednoduše se podívám. No – selhala jsem 🙂

Pět let nemám ani svůj stávající mobil. Takže to znamená, že jsem používala bílé Lenovo A(něco) a nejspíš to nebyla taková katastrofa. Můj první notebook totiž byl zase Lenovo (Yoga 510 14″ ) a můj aktuální druhý notebook je Lenovo zase (Ideapad 3).

Spoiler alert: ano, udělala jsem na svoje narozeniny větší nákup a nakonec jsem ten notebook přece jenom vyměnila. Hlavně kvůli Capture One na úpravu fotek. Píšu to rovnou sem už jenom kvůli tomu, abych to třeba na konci měsíce nezapomněla napsat do Low buy přehledu 😀

Před pěti lety jsem, když už jsme u toho, neměla ani ten notebook. Fungovala jsem na rodinném stolním počítači a musím říct, že jsem si za poslední dva a půl roku na notebook dost zvykla. Co se týká fotek, rok 2017 budu mít ještě na flash disku (základní zálohovací návyky pláčou) , protože co jsem teď řešila stěhování fotek za rok 2022, mám takový dojem, že jsem na externím harddisku viděla až rok 2018.

V každém případě zjišťuju, že jsem za poslední roky neměla nějakou silnou a určitou vizi, která by určovala moji budoucnost. Možná i proto se v poslední době necítím dobře ve svém vlastním životě. Jako kdyby mi něco utíkalo nebo chybělo. Člověk to svede na neexistenci životního partnera, ale jak nad tím tak uvažuju, spíš to vypadá jako reakce na ten fakt, že jsem si neudělala čas na to, abych zapřemýšlela nad tím, kdo chci být a kam chci dojít. Prostě „jenom“ jsem a není to tím, že bych si už všechny cíle splnila.

Podle Googlu byl konec roku 2016 to období, kdy Petra LovelyHair ohlásila konec blogování a březen 2017 byl to životní období, kdy po pauze vydala první video na svůj protříděný Youtube kanál (schovala nějaké vlogy a osobnější videa) . Znamenalo by to, že je to ten rok, kdy jsem pomalu začínala stagnovat se svojí tvorbou a znamenalo by to, že jsem se od té doby nikam dál neposunula. Pokud je to ten rok, tak to jsem ještě měla web na adrese Vysvobozená (podle textu Richarda Mastila pro kapelu Hysteria) a místo toho, abych to neřešila a psala, tak jsem zkoušela různě blogy a weby a fotky a nic nemělo začátek ani konec. (Na webu Vysvobozená.cz je teď eroticky laděný blog, taky stojí za čtení – víc než ty moje tehdejší články 😀 )

Měla jsem vůbec v roce 2017 nějaké vize? Nejspíš probíhala snaha udělat ze sebe blogerku, akorát jsem to vzala za špatný konec a věnovala se nedůležitým parametrům. V roce 2017 jsem fotila Nikonem D7100 s objektivem Tokina 12-28 f4 a Sigma 50-150 mm f2,8. Tehdy ještě fungovaly na Facebooku blogerské skupiny a bývalo tam celkem živo i ohledně „obyčejného“ blogování. Teď je tam už jen pár článků za týden s tím, že se beztak jedná o recenze knížek nebo kosmetiky nebo o jinou podobnou neosobní nudu.

V roce 2017 jsem ukončila svůj prozatím poslední milostný vztah a od té doby jsem bez partnera. Tehdy se jednalo o přístup k financím a od té doby probíhají speciální operace, které mají dostat do určitého rámce ty moje. Takto zpětně považuju za skvělé, že jsem si začala uvědomovat, že máme mnoho věcí společných a stejně jako se mi u něj nelíbilo zacházení s penězi, já jsem na tom byla dost podobně a začala jsem svoji pozornost obracet i ke svým zlozvykům.

8. března 2027. Byla by sranda, kdybych toto datum oslavila na tomto webu – i když, teď se to zdá jako sci-fi, ale pět let není tak dlouhá doba. Kým se chci stát? Kam chci směřovat? Co chci rozvíjet a čemu se chci věnovat? Aktuálně se dostává do popředí chuť psát a fotit. Facebook už v mobilu nemám, Instagram mě přestává bavit – takže web plus Twitter. Letošní low buy rok jako začátek nové životní cesty, ať jsem za dalších pět let finančně šikovnější a schopnější. Za pět let chci mít zvládnuté svoje zlozvyky související s důsledností a s nejistotou a chci být člověkem, který ovládá svoje finance stejně jako svoji hlavu.

Andrea, edice 2017. A na delší čas poslední fotokniha 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *