Píšu

Můj zavirovaný low buy červen

Od začátku roku jsem se už stihla srovnat s tím, že mám nějaký nový režim a místo hledání nových věcí venku jsem se zaměřila na to, co mám doma. A začala jsem to třídit.

Červen začal jako každý jiný měsíc. V pořádku jsem odeslala úložky na spořicí účty a naplánovala nějaké další výlety. Přibližně deset kilometrů od domu mám rozhlednu, na které jsem zatím nebyla, tak jsem se jednu neděli vydala i s batohem na zádech na výšlap. Bylo to zrovna odpoledne s nějakými třiceti stupni. Rychle jsem zjistila, že nastala ta část roku, kdy budu muset začít nosit v batohu i jedno nebo dvě suchá trička. Těžší věci nechci nosit jenom na jednom rameni a i když jsem si pořídila i na každodenní běhání turistický batoh s odvětranými zády, stejně skončím pod batohem kompletně zpocená.

Toho výletu nelituju a hned jak se uzdravím, plánuju tím směrem ještě jeden výlet. Tentokrát asi s kolem a s nějakým tím focením – napoprvé byl cíl rozhledna a průzkum a moc fotek krajiny kolem jsem neudělala. Trasa je tam jak-tak sjízdná a všude vedou cyklostezky, tak by v tom neměl být problém. Jinak jsem po chvíli nějakého toho přetahování přece jenom chytla nějaký ten moribundus, který zrovna létá kolem. Test na covid mi vyšel negativní (aspoň něco) a dávám dohromady ucpané dutiny a škrábání v krku. Druhou půlku června mám v klidovém režimu a utlumilo to veškeré moje aktivity.

Moje hmotné statky poznamenala jedna změna. Prodala jsem X100V a za utržené peníze jsem si koupila X-S10. Je menší, má nádherný grip, uznala jsem, že je pro mě lepší foťák s výměnnými objektivy a má zjednodušené ovládání. Rollery mají pevně danou funkci, funkční tlačítko na customizaci zůstalo jedno (těsně vedle hledáčku) a jako bonus dostal stabilizaci a výklopný displej (zrovna ten displej pro mě není důležitý) .

Krásně se drží, velikostí je pořád dost malý a musela jsem si přiznat, že když potřebuju fotit svižněji nebo někde reportážním způsobem, X-T2 se umí zakuckat. X-T2 je pořád víc než dost na všechno to dokumentární a krajinářské focení, je dešti odolná a má větší hledáček a sloty na dvě karty. Nezbavuju se jí, sedí ve vitríně, ale X-S10 je menší a rychlejší.

Letošní rok mě baví. Vzít peníze na účtu a něco si za ně koupit umí každý. Já se letos dívám po tom, co mám a dávám dohromady co bych ještě mohla prodat, co bych mohla věnovat, vyměnit nebo upotřebit jinde a jinak a třídím všechno to, co mám a co tak úplně nevyužiju. Unáhlený nákup? Dalo by se to prodat a pořídit za to vhodnější variantu? Kdybych byla na druhém konci monitoru, koupila bych to vůbec? Jsem ráda, že jsem do toho letos šla. Tvrdé no buy je hezká věc, ale skončí daný časový úsek a kde je jistota, že se člověk nevrátí do starých kolejí? Naučit se myslet jinak a naučit se zacházet jak s penězi, tak s těmi věcmi, které člověk má považuju za zábavnější a za hodnotnější.

2 komentáře u „Můj zavirovaný low buy červen“

  1. Tedy brzké uzdravení přeji 🙂 A co se týče těch triček – moc doporučuju funkční oblečení. Schne neuvěřitelnou rychlostí a když je mokré, skoro to ani necítíš. Jo, je plastové, ale na turistiku a sport obecně už v zásadě nenosím nic jiného.

    1. Andrea Vyor říká:

      Děkuju za tip. Budu se na to muset zaměřit, protože v létě skoro vždycky skončím šíleně propocená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *