Píšu

Low buy rok 2022

To by bylo. Rovnou i s důvodem, proč jsem to nechtěla rozebírat na svojí doméně, kterou jsem si vytvořila se jménem a příjmením. Chci letos na blogu rozebírat věci, se kterými mi bude líp aspoň zčásti anonymně. Je to paradox – svoje blogovací „známé“ beru v tomto ohledu daleko míň „nebezpečně“ , než kdybych to celé měla probírat v rýl lajfu. Možná i proto, že jsem nějaký ten rok zpátky už něco takového zkoušela a ti, co se se mnou stěhují z blogu na blog si to možná pamatují.

Je osmého ledna a já mám fotovýbavu minimálně pro dva další lidi a zápisníky a diáře na dalších pět let (ať nepřeháním) . „Ten“ jeden, který chci používat mi přitom tvrdne v Zásilkovně („moje“ pobočka si neplánovaně zařídila dovolenou téměř na celý leden a to ještě nemusí být konec) a já začínám uvažovat, že vezmu jeden z těch zápisníků, které mám doma a ten „putovací“ nechám na příští rok.

Je to furt dokola a jenom blázen dělá furt to samé a čeká jiné výsledky. Tak jsem vymazala ty blogové adresy, které jsem nasyslila na WordPress.com, prošla webové domény na Českém hostingu, jednu jsem si vybrala a zaplouvám zpátky do polo anonymního módu. Tohle totiž pod svým příjmením zatím nedám. Vybavená novými zkušenostmi a o nic blíž té jistotě v tvorbě, které se pořád snažím docílit sedám zase zpátky k blogu a s novou chutí pěstovat letos kromě jiného i sebekázeň sepisuju seznam, který určí průběh celého následujícího roku.

Tímto chci udělit pochvalu před nastoupenou jednotkou podpoře Českého hostingu, zvlášť směně, která sloužila dopoledne 8. ledna – usmyslela jsem si totiž takové věci, že jsem si chvíli myslela, že mě s tím pošlou do háje. Neposlali a nakonec všechno funguje jak má, dvě domény jsou v režimu „parkování“ a Listomolka je převedená na PHP 7.4 (kvůli WordPressu) .

Nehoň všechny zajíce najednou, vyber nejzasaženější oblasti.

Dobře; v roce 2022 nenakoupím ani jedno patlátko na vlasy navíc. Šampony, kondicionéry, masky, gely – dokud mi nedojdou lahvičky doma, nebudu nic kupovat.

V roce 2022 nekoupím žádný nový zápisník. Když započítám i ten na cestě, mám jeden netknutý na letošní rok a jeden na 2023 už teď. To, co jsem nasyslila půjde (znovu) vytřídit a z psacích potřeb doplním jenom to, co vypíšu. Nevěřila bych, jak rychle se tím vším dá zaskládat.

A v roce 2022 nebudu měnit a dokupovat foto vybavení. Vadí mi fotit mobilem kvůli kvalitě, ale to neznamená, že si musím hrát na fotobazar. Můj úkol pro letošní rok bude chodit a fotit a neřešit žánry nebo témata. Jenom sledovat a pěstovat svoji inspiraci a neřešit techniku, řešit fotky.

Mobil a notebook jdou oba do třetího roku života. Zatím oba dva fungují. Dost jsem poslední měsíce řešila, že bych obojí obnovila. U toho posledního telefonu mi z Google Play začaly mizet podporované aplikace. Tady u toho mi zatím všechno funguje jak má a není důvod, proč by neměl zvládnout další rok (to samé platí pro notebook) .

Já si jdu zařizovat bullet journal na letošní rok a pevně věřím, že za 365 dní nebudu zase na té samé startovní čáře jako teď. A vás zvu na tu cestu s sebou.

4 komentáře u „Low buy rok 2022“

 1. Čerf říká:

  U takové cesty je radost přikukovat :-). Mně zrovna včera přišel opožděný vánoční dárek, který jsem pořídil sám sobě, speciální IR filtr, na který jsem měl zálusk už pár let. Po 11 letech, co se učím pracovat v infračervené oblasti, teď budu mít možnost posunout se výrazně hlouběji do IR vlnových délek, což je obor, kam se moc fotoamatérů nepouští, tak jsem zvědav a těším se, co mi to přinese nového. Popravdě – za ty peníze by byl dost slušný kompakt, ale ten by mi tolik zábavy a nových informací určitě nepřinesl :-).

  1. Andrea Vyor říká:

   Jo, dobrá infračervená fotografie je jako kukátko do jiného světa. Těším se na výsledky 🙂

 2. Tak to ti do všech změn a předsevzetí držím palce 🙂 Já se pomalu ale jistě chystám k pořízení svého prvního chytrého telefonu a příšerně se mi do toho nechce. Nejradši bych měla svoji šestiletou tlačítkovou Nokii napořád 😀

  1. Andrea Vyor říká:

   Ty bývaly nejlepší 😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *