Píšu

Low buy nakonec není to nejtěžší

Read Study Books Lens Library Camera Photography

Dokud člověk sleduje výkladní skříně a nabídky e-shopů, nehrozí, že by byl někdy spokojený s tím, co má. Dokud upínáme pozornost na všechny ty nejnovější vynálezy od výrobců, honí se nám v hlavě hlavně to, co ještě nemáme místo toho, abychom si cenili toho, co můžeme používat. A velice rychle zapomínáme na to, proč jsme si ty věci, které máme doma, vlastně pořídili.

Pravidelně se mi na nákupní seznam dostávají různé objektivy, o kterých mám dojem, že doplní můj styl focení. Točí se mi tam asi tři a zatím nedošlo k nákupu. Střídají se tam po několika měsících a do dnešního dne jsem necítila dostatečný důvod k nákupu. Protože si pokaždé poskládám požadavky podle toho, na co to nářadí chci a ještě se mi nestalo, že bych ve svojí stávající výbavě nenašla dost podobný kousek, který zastoupí objektiv, který jsem chtěla koupit.

Pár milimetrů sem, pár milimetrů tam, větší nebo menší, a konec konců – kolikrát budu fotit fakt potmě? Jeden objektiv s vysokou světelností už mám a fakt využiju další? Celkem pravidelně se mi stává, že k nově stanovenému projektu „potřebuju“ zbrusu nové nářadí a zázemí. Dokud se jednalo o blogy, ztrácela jsem „jenom“ čtenáře a kredit. Když jsem s každým novým nápadem zakládala další a další blog, lidi velice rychle přestalo bavit snažit se stíhat moje přesuny. O to víc si cením těch pár, kteří to vydrželi 🙂

Nyní se mi vyklubalo téma, kterému se chci fotograficky letos věnovat a já stojím před starou známou Nemesis: nový projekt? To chce nové nářadí!! I když, pokud si poskládám požadavky a kritickým okem zhodnotím nasyslené zásoby, pokaždé v nich něco vyhrabu. A stejně tak i teď. Nakonec je na tom celém low buy nejtěžší si sama sobě přiznat, že už mám všechno co potřebuju. Že je potřeba zaměřit se spíš na světlo a na samotné fotky. Zkusit pod tím nánosem odhalit, co mě inspiruje, přestat se porovnávat s ostatními a začít se srovnávat jenom se sebou samotnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *