Fotím

Letošní adventní trhy

Letošní Vánoční trhy přišly brzo. Tedy, ne že by tam nebyly už od začátku adventu, ale naše každoroční tradice je návštěva trhů dopoledne o Zlaté neděli a ta mě letos zastihla tak nějak nepřipravenou. Vzhledem k tomu, že do Štědrého dne zbývá týden mi přišlo, že je nějak brzo a furt jsem si myslela, že mám ještě týden čas.

Vzala jsem s sebou jeden pevný objektiv. Nikon Z 28 mm f2,8 a myslím, že tomu objektivu přicházím na chuť. U Fujifilmu jsem si zvykla na 36 mm a chvíli to trvalo, ale nakonec jsem se naučila ocenit, že se s 28 mm dostanu blízko k člověku, do těsnějších prostor a nemusím řešit větší odstup nebo velké rozměry. Je fakt, že Fujifilm neměl použitelný pevný objektiv 18 mm. Ten plochý původní co má byl fakt dost pomalý a ta „velká“ 18 mm f1,4 přišla až v době, kdy jsem byla na odchodu od Fuji.

Prosinec jedu na Vánoční vlně a už mám takové dost abstraktní ponětí o tom, co budu fotit v lednu a možná ještě i v únoru. Navíc se mi začíná rýsovat, že se můj hlavní zájem pohybuje spíš v oblasti dokumentu než v oblasti krajiny a přírodu fotím hlavně proto, že bydlím v obci se 3 000 obyvatel a slabých deset minut chůze od domu na jednu stranu mám kopečky a vinohrady a deset minut chůze na druhou stranu mám řeku a lužní les. Vyrostla jsem v tom a je to nejjednodušší možné téma, ale chci po těch letech rozvíjet něco trochu jiného, i když to bude znamenat cestování navíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *