Letní louky

Chodím pravidelně fotit a nevejdu se na Instagram. Týden má sedm dní, každý den přidat jednu fotku, to mám celkem sedm fotek a na One Drive se mi začínají už teď hromadit starší obrázky, které jsem původně chtěla zveřejňovat, ale kupí se na nich stále novější a novější fotky. Už jsem to jednou zkoušela, ale teprv teď vidím, že Instagram bude pro krapet jiné využití, než jsem počítala. Fakt to není dělané jako galerie pro fotky 🙂

Poslední rok je pro mě ve znamení plnění restů. Bydlím tady už třicet dva let a za tu dobu se mi nasbírala zajímavá místa, která jsem vždycky chtěla navštívit. Muselo to počkat až do doby, kdy jsem dospěla natolik, že jsem vzala věci do vlastních rukou a s pomocí Mapy.cz si začala plánovat foto výpravy na konkrétní místa. Už loňský rok jsem začala procházet místní lužní les a teď přišel čas na louky směrem na Bzenec.

Všechno je to teleobjektiv, měla jsem namontováno 55-200 mm a zaměřila jsem se na horizont. Kytky jsou v tomto směru jen takové lehké pozadí. Co se týká úprav, zkoušela jsem tip youtubera Henryho Turnera z jeho videa “How to deal with blue skies in your photographs” – jednoduše jsem trochu ztlumila sytost modrého odstínu a musím říct, že to má něco do sebe – rozhodně to sedí k celkové šedivosti léta a sedí to k prachu, který létá za kombajny během žní.

One Comment

Kája 14. 9. 2021 Reply

Letní louky jsou nádherné, radost pohledět, nafotit, posedět.

Napsat komentář