Fotím

Až na to bahno

Jste zvědaví na můj další low buy postup? Zatím jde všechno podle plánu 😀 nicméně jsem si vzpomněla na jednu odběhnutou rubriku tady na webu a určitě nechci, aby se cítila opuštěná 😀 Včera jsem byla na průzkumu u Štěrkoviště mezi Veselí nad Moravou a Bzencem. Už jsem tam jednou fotila, na jedné straně, včera jsem si byla projít další část a ještě mě čeká jedna průzkumná mise, protože jsem neprošla všechno. V lednu zapadá slunce už kolem půl páté a já se většinou po čtvrté hodině už balím, ať se dostanu na osvětlenou cyklostezku ještě relativně po světle.

Když před sebou vidím jenom jednolitou vodní plochu, celkem se nudím. Je fakt, že na té bližší straně je víc stromů, větví a kolíků a já jednoduše potřebuju všechny ty různé detaily, které bych mohla fotit. Jako náhradu jsem po cestě potkala jeden zajímavě rozlámaný strom, který ten pocit, že tam „nic není“ trochu potlačil. A znovu mi potvrdil tu domněnku, která ve mně poslední dobou klíčila: moje zdroje inspirace jsou dřevo a voda. Ideálně když je můžu střídat nebo hledat zajímavá místa, kde se snoubí přirozeně (jako třeba odběhnutá ramena řeky Moravy, ale o těch jindy) .

Měla jsem s sebou jak 18-55 (ten byl na foťáku) , tak 55-200 (ten byl v malém batůžku s tím, že ho v případě potřeby přehodím) . Dopadlo to tak, že jsem jej v tom batohu jenom vzala na procházku a počítám s tím, že další cesta na tuto lokaci bude s pevným objektivem. Klasická pětatřicítka (padesátka) na foťáku a malá 16 mm (cca 24 mm) v kapse, pokud budu potřebovat širší záběr. Já jsem holt tvor, který má oko předělané na těch 48° a už s tím asi moc nenadělám 😀

Jo, mám z této lokace pocit, že jsem téměř nic nepřinesla. Ale zase mi vyšlo světlo. Tak nějak plavaly mraky a když jsem to otočila zpátky a šla směrem k civilizaci a k osvětlení, ať si po západu slunce nemusím svítit mobilem, protrhly se mraky a na pár minut přišlo takové světlo, až mě mrzelo, že ještě pořád nejsem na lokalitě a mám kolem sebe „jenom“ veselské louky a letiště. Asi do svojí fotovýbavy přidám nějakou schopnou dobíjecí svítilnu. Tohle bych totiž příště chtěla potkat na Štěrku a ne až po cestě zpátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *