Píšu

5 věcí, za které vděčím lockdownu

Opruz, šikana, zkouška nervů – každý se na karanténu a plošná opatření dívá jinak. Začalo to v březnu, ještě to pomalu neskončilo a není vůbec jisté, jestli a kdy to celé skončí. I tak je dobré považovat omezení za příležitost dělat věci jinak. Stává se, že člověk vidí věci, které by za normálních okolností přehlédnul, a celý Covid mu pomáhá žít jinak.

Ráčkování

Nenaučila jsem se R a Ř. Vyslovuju je zezadu z krku a naposledy jsem s tím měla trable na škole. Od doby, kdy se mi neposmívají lidi kolem to neřeším. Sama sebe ráčkovat neslyším, tak mě nenapadá, že mám co zlepšovat. To se měsíc a půl změnilo a já jsem začala cvičit. Ještě ani zdaleka nejsem v cíli, ale zjistila jsem, co se po mně chce a jak toho dosáhnout.

Noviny

Od doby, co se všechny noviny starají jenom o Covid je pomalu ale jistě přestávám vyhledávat. Nese to spoustu výhod. Nemá mě co naštvat, nevidím po cestě žádné reklamní bannery a přestávám se starat o bulvár. Pokud by noviny jako na povel nezačaly všechny řešit jenom pandemii a nic jiného, vůbec by mě to nenapadlo.

Deník

Jsem typ, který se potřebuje vypsat do deníku. Jenom na to jaksi pořád nebyl čas. Od třetího září mám založený deník a zatím se mi do něj daří jak-tak psát.

Úklid v knížkách a v oblečení

Vyřadila jsem roztrhané kusy oblečení, odnesla jsem do knihovny nevhodné knižní dárky a publikace, které jsem nedočetla a nijak mě nelákalo číst je znovu, a vytřídila jsem si svoje nasyslené papírnictví a všechny ty hlouposti, které mi jenom zabíraly prostor.

Inspirace

Dlouho jsem nevěděla, o čem a co chci psát, a poslední dva roky jsem se plácala v blozích. Stejně tak se mi líbí fotky krajin a zároveň mě láká fotit street, jen jsem nevěděla, jak to celé rozčísnout. Karanténa mi pomohla v tom, že jsem si našla víc času na plánování foto vycházek a díky tomu jsem zjistila, co mě táhne víc. Stejně tak jsem konečně zjistila, jak a kde chci publikovat svoje fotky.

6 komentářů u „5 věcí, za které vděčím lockdownu“

 1. Ano, taky mám několik poměrně podstatných věcí, které by mi bez karantény nepochybně trvaly mnohem delší dobu. Navíc jak se zjara psalo v jednom vtipu: rušení všech naplánovaých akcí je jako droga. Kam se hrabe kokain 😀

  1. Andrea V. říká:

   😀 chudáci prodejci diářů na další rok 😀

 2. Čerf říká:

  Úklid v knížkách jsem odvážně začal, ale nedokončil. Jako ostatně vždy :-).

  1. Andrea V. říká:

   Jo, já taky uklízím jenom po troškách. Nebo pouze to, u čeho vím, že to už neotevřu – což jsou jednotky knížek za pořádně dlouhou dobu 😀

 3. Jana říká:

  Tak ať se ti se cvičením daří 🙂 Je pravda, že noviny nečtu a mám svatý klid. Jinak inspirace není nikdy dost, sama mám občas problém 🙂 Všechno zlé je k něčemu dobré.

  1. Andrea V. říká:

   Děkuji 🙂 Jde jenom o to, z kterého konce to člověk vezme. I když mu během týdne umřou dvě blízké bytosti. Jedna z nich je sice kočka, ale i tak …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *